Okładka Pressji

Paweł Rojek, Liturgia dziejów. Jan Paweł II i polski mesjanizm

Polski mesjanizm jest kluczem do zrozumienia dzieła Jana Pawła II. Nie da się właściwie pojąć papieskiej teologii historii, teologii cierpienia i teologii narodu bez kontekstu polskiej myśli romantycznej. Nauczanie Jana Pawła II jest przy tym finalną postacią naszego mesjanizmu, dzięki czemu samo stanowi klucz do jego właściwego odczytania.


Nakład wyczerpany!

Cena książki: 39.90 zł
Koszt przesyłki: 4.75 zł

Książka niedostępna
Okładka Pressji

Społeczeństwo teologiczne. Polska teologia narodu 966-2016, pod redakcją Pawła Rojka

W tej książce przyglądamy się tysiącpięćdziesięcioletnim związkom między polskością a chrześcijaństwem. Analizujemy sens chrztu narodu, sarmacką maryjność, romantyczny mesjanizm, chrześcijański nacjonalizm, pisma przedwojennych mistyczek, nauczanie Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II, fenomen Solidarności, współczesny neomesjanizm i postulaty ruchu intronizacyjnego. Zastanawiamy się też, jakie mogą być dalsze losy polskiego eksperymentu teologiczno-politycznego.


Cena książki: 39.90 zł
Koszt przesyłki: 4.75 zł

Okładka Pressji

Debiutancki tom wierszy wierszy Adama Leszkiewicza

Fantomowa głowa Adama Leszkiewicza kołysze się w rytmie Mozarta, ulicznego hip-hopu i przypadkowych piosenek z galerii handlowej. Osadzone w niej oczka spozierają w głąb zakurzonego skarbca europejskiej kultury, by po chwili opętańczo mrugać w kierunku permanentnie zaskoczonego czytelnika, który usilnie próbuje podążać śladem konstytuującego porządek tomu tropu tropów: ironii skazującej podmiot na nieustanne kwestionowanie siebie i własnej dykcji. „Ból fantomowy po drugiej głowie” – imponująco rozpisany na dystychy, bliskie i dalekie rymy, irytujące i zachwycające zarazem asonanse – skłania czytelnika ku jego współodczuwaniu. A jest to ból tego rodzaju, który wyraża się śmiechem.

Cena książki: 15.00 zł
Koszt przesyłki: 4.75 zł
Kup e-book na woblink.com