Okładka Pressji

Paweł Rojek, Liturgia dziejów. Jan Paweł II i polski mesjanizm

Polski mesjanizm jest kluczem do zrozumienia dzieła Jana Pawła II. Nie da się właściwie pojąć papieskiej teologii historii, teologii cierpienia i teologii narodu bez kontekstu polskiej myśli romantycznej. Nauczanie Jana Pawła II jest przy tym finalną postacią naszego mesjanizmu, dzięki czemu samo stanowi klucz do jego właściwego odczytania.


Cena książki: 39.90 zł
Koszt przesyłki: 4.75 zł

Okładka Pressji

Społeczeństwo teologiczne. Polska teologia narodu 966-2016, pod redakcją Pawła Rojka

W tej książce przyglądamy się tysiącpięćdziesięcioletnim związkom między polskością a chrześcijaństwem. Analizujemy sens chrztu narodu, sarmacką maryjność, romantyczny mesjanizm, chrześcijański nacjonalizm, pisma przedwojennych mistyczek, nauczanie Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II, fenomen Solidarności, współczesny neomesjanizm i postulaty ruchu intronizacyjnego. Zastanawiamy się też, jakie mogą być dalsze losy polskiego eksperymentu teologiczno-politycznego.


Cena książki: 39.90 zł
Koszt przesyłki: 4.75 zł

Okładka Pressji

Debiutancki tom wierszy wierszy Adama Leszkiewicza

Fantomowa głowa Adama Leszkiewicza kołysze się w rytmie Mozarta, ulicznego hip-hopu i przypadkowych piosenek z galerii handlowej. Osadzone w niej oczka spozierają w głąb zakurzonego skarbca europejskiej kultury, by po chwili opętańczo mrugać w kierunku permanentnie zaskoczonego czytelnika, który usilnie próbuje podążać śladem konstytuującego porządek tomu tropu tropów: ironii skazującej podmiot na nieustanne kwestionowanie siebie i własnej dykcji. „Ból fantomowy po drugiej głowie” – imponująco rozpisany na dystychy, bliskie i dalekie rymy, irytujące i zachwycające zarazem asonanse – skłania czytelnika ku jego współodczuwaniu. A jest to ból tego rodzaju, który wyraża się śmiechem.

Cena książki: 15.00 zł
Koszt przesyłki: 4.75 zł
Kup e-book na woblink.com